Tradiční příprava kořene Sananga

Sananga je mocná Amazonská medicína.  Tabernaemontana undulata z čeledě Toješťovité (Apocynaceae), která roste hluboko v brazilském deštném pralese, jejíž původní jméno je Mata Heins. Jméno pochází z dialektu Huni Kuin indiánů kmene Kaxinawá. Jedná se o keř, jehož šťáva je využívána indiány kmene Kaxinawá, Katukina i dalšími kmeny. Šťáva se extrahuje vařením kořene a původně se používala k léčení tzv. Panemas – duchovní nemoci.

Účinou složkou je ibogain, velmi mocná látka, jejíž požití může vyvolat  hluboké relaxační stavy a umožňuje tak indiánům dostat se do kontaktu s duchovními světy. Nicméně v tradiční medicíně se Sananga používá jako kapky do očí. Indiánští bojovníci si dávali po kapce do každého oka před tím než se vydávali na lov, aby se jejich vidění zostřilo a oni mohli vnímat jemné pohyby v hustém lese.

Důležitá vsuvka – ibogain je v sananze pouze jako jedna ze složek, nepleťte si prosím sanangu s rostlinou Iboga. Ta je také velmi silná léčivá rostlina, ale roste na jiném kontinentě, v Africe… viz článek Tabernanthe Iboga.

Sananga v podstatě funguje ve dvou hlavních energetických rovinách – fyzické a duchovní. Indiáni věří, že „Duch Sanangy“ jímž je energie, inteligence, analogie aktivní složky této mocné rostliny, působí přímo na původní příčinu nemoci.

Oči jsou okna do duše. Vše, co vidíme a vše, co si projektujeme, je v očích uloženo, včetně naší karmické historie. Duch Sanangy v systému hledá energetické vzorce, které jsou mimo rovnováhu a rozpouští síly, které tvoří Panemas. Užívání Sanangy vede k vyrovnání duše do souladu s duchovní silou přírody, rozšíření síly duchovní vize (třetího oka), vnitřní vize.

Videopředstavení Sanangy – nové video

Dlouho jsem se na toto video chystal, a už je konečně hotové 🙂 47 minut, kratší to holt nešlo… Věřím, že zájemci o přírodní „šamanské“ medicíny najdou nějaké nové informace.

Kapky z kořene sanangy podporují hloubkové čištění zablokovaných energií na citové, fyzické a duchovní úrovni. Sananga může vyvážit nebo zesílit naše energie, najít a harmonizovat kořeny nemocí i bloků, což vede ke kompletní rovnováze, fokusu a klidu mysli. Zbavuje negativních energií, otevírá třetí oko a srdeční čakru, harmonizuje, rozšiřuje propojení do duchovních sfér, odvápňuje a aktivuje šišinku.

Šamani popisují „panemas“ jako konglomerát nižších energií přítomných v energetickém těle člověka vlivem sedavého způsobu života plného negativního myšlení a nevhodných zvyků, které jsou škodlivé pro fyzické, emocionální, mentální a duchovní zdraví jedince. Tyto nízké energie jsou uloženy v energetickém těle a působí smutek, deprese a fyzický a mentální stres a znemožňují nám mít harmonické vztahy, být úspěšní a dosahovat svých životních cílů.

Prostřednictvím Sanangy je tento energetický náboj automaticky eliminován. Je to jako by člověk prošel jemným energetickým šokem, takže se člověk po aplikaci cítí šťastný, povzbuzený a schopný dosahovat svých cílů.

 •  
 
 

Sananga k dispozici na Ladírna.cz

Jak se kapky do očí užívají?

Kápnout sananga do očí si při troše šikovnosti zvládne i jedna osoba sama sobě, ale mírně jednodušší je, když jedna osoba kápne kapičky někomu jinému.

Chca nechca, kápnutí sanangy do očí bolí.

Jako každá přírodní medicína i Sananga působí velmi holisticky. Není samospasitelná, ale působí jako synergická podpora pro hlubší uvolnění, léčení, cestu ke zdraví, síle, čistotě, lásce…

Před kápnutím kapiček do očí

 • Uvědom si svůj záměr. Co tě nejvíc trápí? Co a kde tě pne? Kde tě co bolí?
 • Jak tento stav trvá dlouho? Chceš to tak mít i nadále, nebo jsi připravn(a) na změnu, propuštění?
 • Kde v těle se skrývá rezonance, jádro, daného tématu? Tedy, kde v těle nejvíc pociťuješ napětí, zablokovanou energii?
 • Popros „Ducha Sanangy“, ať se zaměří na dané místo, ať ti pomůže dané konkrétní místo a všechny související témata vyléčit.

Poté je již čas na kapičky…

Kápnutí do očí

Osoba, které se Sananga kape, by měla ležet na zádech, buď na zemi, na podložce, na gauči, na posteli… nebo samozřejmě venku. Je fajn, když je tam klid a je to místo, kde nikdo nebude vyrušovat procesy…

Jedna osoba kape druhé

Přesvědčte se, že svěřená osoba je v klidu, můžete si popovídat o záměru, kam speciálně medicínu poslat…

Svěřená osoba si lehne na záda s rovnou nebo mírně zakloněnou hlavu a zavře si oči.

Pečující osoba nabere kapičku sanangy do kapátka a kápne po jedné (nebo dle domluvy i dvě až tři…) kapce ke špičce nosu do každého oka, ty jsou pořád zavřené.

Ve chvíli, kdy ležící osoba má kapku Sananga v obou očích, otevře oči, lehce zamrká… a hned to přijde. Silný pálivý efekt. Bolest jak sviňa. Je potřeba nebránit si veškeré zvukové projevy a zejména uvolňovat se svým dechem. Je možné svobodně vzdychat, sykat, křičet, třeba i nadávat… Kapky pálí obvykle tak minutu až dvě, maximálně tři, čtyři, pět minut… Víc by nemělo. Je výborné zaměřovat se na svůj dech, na rozdýchání napětí, myšlenkou podpořit, ať se energie uvolňuje i z místa, které jsme si pojmenovali před kápnutím…

Pečující osoba může o „pacienta“ pečovat, například zapálí vykuřovadlo, zpívá píseň, která se hodí k dané ceremonii, hraje na hudební nástroj, hodí se spíše jemně, decentně. Může posílat energii, ovívat apod., může se ležící osoby jemně dotýkat, pokud je to v souladu obou. Často je však lepší nechat ležící osobu ve svém prostoru, ať se s bolestí popasuje a počkat, až se zvedne, rozkouká a „probudí“…

Kápnutí sama sobě

Postup je vpodstatě stejný, jako když je přítomný někdo další, který procesem provádí, jen holt úlohu léčitele a léčeného zastává jeden člověk.

Nejsložitější část z toho všeho je kápnout si poslepu kapičky sama sobě do očí. Dá se to zvládnout. Do zavřených očí po jedné kapce k nosu… Ještě před zamrkáním je fajn vrátit kapátko na lahvičku a zašroubovat. Uvolnit se, zamrkat a… ááá… jááááuuuu… úúúú… léééváááá…

Návod na domácí přípravu medicíny sananga

Kořen sananga opět k dispozici!

Můžete si najednou uvařit tolik medicíny, kterou využijete.

 • Na Ladírně si kupte kořen sananga s lahvičkami.
 • Až vám přijde, uvědomte si co nejlépe svůj záměr, vytvořte si čistý prostor na vaření, vyhraďte si na vaření 2-3 hodiny, kdy dáte medicíně maximální pozornost. Po dobu přípravy medicíny se zaměřujte na svůj záměr zdraví, vlastní pozitivní energie, poslouchejte příjemnou hudbu, zpívejte, bubnujte, meditujte. Mějte pozornost na vaření po celou dobu. Čím více péče a pozornosti medicíně dáte, tím bude silnější a účinnější a její efekt souladnější.
 • Dejte vařit kořen sanangy do malého hrnce s vodou, na 25 gramů kořene můžete použít 1-2 l čisté studené vody, ideálně harmonizované, ze studánky, apod., případně destilovanou (ale lepší je jakkoliv harmonizovaná)
 • Vařte na mírném plameni (nebo ve vodní lázni) cca 2 hodiny i déle, dokud se množství vody nevyvaří na požadované množství, čím déle vaříte a čím více koncentrujete, tím budou kapky silnější.
  • Když svaříte na 50 ml, budou kapky velmi silné (Extra Fuerte)
  • Když ponecháte 100 ml, budou středně silné (Normal)
  • a pokud chcete kapky jemné, ponechte 150 až 200 ml
 • Nechte šťávu vystydnout a přeceďte přes velmi jemné sítko či plátno.
 • Rozlejte do lahviček s kapátkem nebo jiných skleniček a uchovávejte v chladu (v lednici). Takto připravená medicína vydrží obvykle v rozmezí 3 měsíce i déle.
 • Kápněte si vlastní kapky do očí. Fungují? Věřím, že ano. Pokud by byly příliš silné, můžete si je zředit čistou vodou.
 • Podělte přátele 🙂

Dotazy ke kapkám Sananga

Máš-li dotaz, napiš mi nebo zavolej, rád zodpovím, pokud vím.

Kontakty zde.

Ahoj, zdravím Tě a posílám pozdrav od Srdce k Srdci.

Chrisantem, majitel Ladírna.cz