Na Výstavišti Holešovice se 30. a 31. října 2021 uskuteční Open ART Fest, NEJVĚTŠÍ SETKÁNÍ UMĚLCŮ V ČR.

Mezi vystavujícími najdete i autorskou galerii obrazů a fotografií Chrisantema, zakladatele a majitele Ladírny.

Příjďte se podívat na stovky současných uměleckých děl!

Více informací najdete na webu openartfest.cz


Chrisantem se představuje

Dobrý den, ahoj, dovolte mi, abych se vám trochu představil.

Jsem malíř a fotograf, také průzkumník světů vnitřních a vnějších a vášnivý cestovatel…

Narodil jsem se v roce 1988 a vyrůstal jsem ve Východních Čechách. Ve 14 letech jsem se naučil vyvolávat černobílé filmy a zvětšovat fotografie v temné komoře. Po maturitě na gymnáziu jsem fotografii studoval na Katedře fotografie pražské FAMU, oblíbil jsem si portréty i akty lidí v ateliéru, také rád fotím na svých cestách po světě, krajiny, města, i dokumentárně-výtvarné portréty lidí, které potkávám. Nyní fotím více než 50 let starým fotoaparátem z Japonska Mamiya Super Press 23 na formát negativů 6×9 cm, vše si zvětšuji sám „jako za starých časů“.

Na festivalu bych vám rád představil svou fotografickou tvorbu a také obrazy na plátně.

Maluju poměrně krátce, teprve poslední tři nebo čtyři roky tak nějak víc intenzivněji. Maluji akrylem na plátna středních či větších rozměrů, největší obraz, který jsem stvořil, má 150×200 cm. Některé obrazy jsou malované co nejvěrněji podle reality, tedy zejména krajinky, ale i tak jsou více či méně „zabarvené“ mým subjektivním vnímáním světa, takže z toho vychází něco jako „impresionistické exprese“.

Zřejmě větší část mých obrazů je řekněme „vizionářská“, baví mě výtvarný styl, pro který se vžilo pojmenování „Visionary Paintings“, byť klasičtí teoretici umění by tuto tvorbu zřejmě zařadili do okruhu umění „Art Brut“.

Netajím se tím, že se za mým výtvarným projevem nachází také četné zkušenosti s „šamanskými“ rostlinami, zejména s Ayahuascou z Amazonie a Ibogou ze střední Afriky, sdílení a prodej těchto přírodních medicín se stal mou hlavní živností (ladirna.cz).

Někdy se nemůžu rozhodnout, co mě baví víc, zda focení nebo malování, protože každý z těchto uměleckých směrů skýtá jiné možnosti. Fotografie je více omezena na realitu, musím „tam“ být fyzicky, musí to, co fotím, existovat (pokud pominu digitální manipulace, kterým se zatím úspěšně vyhýbám). U malování naproti tomu neplatí téměř žádné zákony, můžu si dovolit cokoliv, kam mě pustí má fantazie, a samozřejmě to, co zvládnu technicky…

Na výstavě bych vám také rád chtěl představit několik svých posledních děl, která vznikla sloučením obou vizuálních cest, tedy fotografické a malířské. Malovat se totiž nemusí jen na čistá plátna, ale třeba i na černobílou fotografii…

„Žiju jako o život“, naplno, tvořím, pracuji, medituji, jsem…

Těším se na setkání.

Kontakty:

Český web: https://chrisantem.cz

English website: https://chrisantem.art

Instagram: https://instagram.com/chrisantem.art

E-mail: info@chrisantem.art