Popis

Modrý lotus, modrý leknín, v angličtině Blue lotus nebo Blue Egyptian lotus, také Blue water lily, Blue Egyptian water lily, Sacred blue lily, je jedna a ta samá rostlina, která má botanický název Nymphaea caerula a je z čeledi leknínovité (Nymphaeaceae). Je to prastará posvátná rostlina známá již v dobách starého Egypta. Světle modré květy modrého lotusu byly  žádanou složkou parfémů, užívala se též pro relaxaci a rozšířené stavy vědomí, které způsobují.

Staří egypťané využívali modrý leknín jako lék na řadu nemocí, byl ale také využíván pro své halucinogenní účinky. Obsahuje totiž izolaci psychotropního apomorfinu.

Modrý leknín obsahuje dva alkaloidy apomorphine a nuciferine. Díky nim je často přirovnáván k morfinu. Na lidské tělo působí modrý leknín spíše psychoaktivně. Dodává pocit euforie a klidu, uživatelé stavy po užití modrého lotusu někdy připodobňují ke stavu „zhulení“ po užití marihuany (THC).

Účinky Blue Lotus neboli Blue Waterlily jsou narkotické a euforické, při vyšších dávkách se mohou vyskytnout mírné halucinace („lucidní snění“). Je to také vynikající sexuální stimulant.

Užívání

K přípravě čaje postačí 5 gramů na osobu, zalijte horkou vodou a louhujte 10-15 minut.

Pro tradiční egyptský euforický nápoj namočte květy modrého lotusu na několik hodin do láhve s vínem, použijte přibližně 5 gramů na láhev. Nepřekračujte doporučené dávkování, modrý lotos způsobuje, že víno je hořké a obtížně pitelné.

Staří egypťané využívali modrý leknín jako lék na řadu nemocí, byl ale také využíván pro své halucinogenní účinky. Obsahuje totiž izolaci psychotropního apomorfinu.

Modrý leknín obsahuje dva alkaloidy apomorphine a nuciferine. Díky nim je často přirovnáván k morfinu. Na lidské tělo působí modrý leknín spíše psychoaktivně. Dodává pocit euforie a klidu.

Modrý lotus (Nymphaea caerula) na Ladírně

Modrý lotus – Blue lotus (Nymphaea caerula), extrakt 50x, prášek

Vhodný ke kouření, k vaporizování, „šňupnutí“…

1 gram extraktu vydá svými účinky přibližně za 50 g sušeného čaje, užívejte na svou vlastní zodpovědnost