K nejpoužívanějším slovům v Hebrejské Bibli patří , transkribované často jako elohim1_.gif (952 bytes), elohim čielóhím. Přesto dodnes nepanuje shoda, co pojem přesně znamená.

Elóhím je překládáno nejčastěji jako Bůh, God – tedy jednotným číslem. V překladech Bible pak čteme o jediném Bohu, což potvrzuje monoteistickou věrouku světových náboženství – judaismu, křesťanství i islámu.

Na druhé straně se lze setkat s názorem, že elóhím je množným číslem pojmu el (bůh) a musí být tedy překládáno vždy jako bohové. A nalezneme i překlady, dle kterých elóhím znamená i lidské soudce a vladaře či společnost Boha a andělů. Kdo má pravdu?

Citace z: myty.info

V duchovním světě existuje mnoho názorů, mnoho pravd. Proto je nejlepší si najít svou vlastní pravdu, s vědomím toho, že je vždy omezená, že to je má pravda, a pravda ostatních může být úplně jiná…

Chceš se obohatit mou „pravdou“?

Elohim žili na planetě Zemi „kdysi dávno“, v době, kam nesahá běžná lidská paměť, jsou to doby dávno dávno před začátkem našich nejvzdálenějších lidských vzpomínek.

Elohim jsou Bohové. Používali fyzická těla, vstoupili sem na zem, aby měli zážitek z fyzické úrovně reality. Velkou část zaměření svých Duchovních Podstat nechali „tam“, pro nás jako by „nahoře“, „jinde“. Vzali si sem jen malinkatý kousek své esence, ohnisko svého vědomí ponechali v hvězdných systémech Sirius.

Vysocí Bílí, tzv. „Tall White“, je jejich jiné pojmenování. Andělé, archandělé, dévové, Nanebevzatí Mistři, to jsou různé manifestace Energie Elohim ve hmotě, abychom my, lidé, měli snazší kontakt s nimi, s touto energií.

To, co jsem namaloval na tomto obraze, je vzdálený pokus o vyjádření dojmu, který ve mně vyvolává Energie Elohim.

Tento obraz je určen k nasávání inspirace. Stačí jeden pohled, a víš, že jsi doma. Pokaždé tam uvidíš něco jiného. Nikdy se neomrzí.

Krátký channeling Energie Elohim

Život, jaký je. Neustálý život v úžasu. Můžeš se připojit libovolným způsobem. Jsme s tebou po všechny věky. Nikdy to nemůžeš dokončit. Všude jsme s Tebou, všude jsi v bezpečí, v Božské Boží péči.

Aho. Amen. Namaste. Ayawikjá Homo Deus.

Tuš a akryl na papíře v dřevěném rámečku
Rozměry: cca 20×25 cm

2018-2019

Jak se obrázek vyvíjel?

Od Srdce k Srdci
Chrisantem